Taśmowe zagęszczacze osadu

Nowoczesne zagęszczacze taśmowe wypierają konwencjonalne mechanizmy zagęszczania osadów.

Przyczyniła się do tego ich wysoka efektywność, bardziej ekonomiczna cena oraz mniejsze wymogi przestrzenne. Zaletą taśmowego zagęszczacza jest możliwość zainstalowania go w ramach już istniejącego procesu zagęszczania osadu.
Zagęszczacz taśmowy Dewaco ma zastosowanie w rozmaitych procesach zagęszczania materiałów ale głównie do zagęszczania dużej ilości osadów ściekowych pochodzących z miejskich lub przemysłowych oczyszczalni ścieków. Funkcjonalność zagęszczacza taśmowego Dewaco jest oparta na zasadzie ciągłej grawitacji.
Zagęszczacz taśmowy Dewaco dowiódł swojej efektywności w paśmie odwadniania wstępnego taśmowych pras filtracyjnych N-PD oraz H-PD.

Projekt / Konstrukcja
Zagęszczacze taśmowe Dewaco są zaprojektowane z myślą o funkcjonowaniu jako oddzielne urządzenie zagęszczające lub razem z taśmową prasą filtracyjną. Zwrócono szczególną uwagę na niezależne i efektywne dokonywanie zagęszczania.
Mechanizm zagęszczacza taśmowego Dewaco jest zaprojektowany w sposób maksymalnie ułatwiający użytkowanie, wymagania konserwacyjne zostały ograniczone do minimum poprzez wykorzystanie komponentów najwyższej jakości oraz długookresowego know-how w dziedzinie procesów na taśmowych prasach filtracyjnych.

Zagęszczacze taśmowe Dewaco produkowane są z materiałów wysokiej jakości. Konstrukcja ramy oraz łożyska wykonane są ze stali nierdzewnej (AISI 304) lub stali kwasoodpornej (AISI 316) a pozostałe części mające styczność ze ściekami, są zrobione z materiałów nie korodujących takich jak GRP lub plastik. Komponenty zapewniane przez poddostawców są wysokiej jakości, produkowane przez uznanych producentów.